Centar za rehabilitaciju Zagreb


  • English language

Aktualnost

8.11.2005.

OTVORENA VRATA SLOBOŠTINE

Centar za rehabilitaciju ''Zagreb'' Podružnica Sloboština u povodu Dana Centra organizira
OTVORENA VRATA SLOBOŠTINE 15 - 17. studeni 2005.



RASPORED STRUČNIH PREDAVANJA


UTORAK 15.11.2005.

17:00 Uvodna riječ:

Vesna Muraja, prof.def.: Pozdravna riječ ravnateljice Centra

Dorica Nikolić, prof.: Pozdravna riječ državne tajnice Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi

17:15 Koncert muzičke škole ''Ferdo Livadić'' iz Samobora, pod vodstvom prof. Davora Lahnita

17:30 Dr. Zvonimir Šostar: Dostignuća grada Zagreba prema osobama s invaliditetom

18:00 Dr. Zorislav Bobuš: Zdravstvena njega, fizikalna terapija i rehabilitacija u kući

18:30 Marinka Bakula, dipl.soc.radnik: Socijalna prava osoba s invaliditetom

19:00 Eric Broussine (Velika Britanija): Prikaz programa osposobljavanja medicinskih sestara za rad s osobama s teškoćama u razvoju

19:30 Prof.dr.sc. Adalbert Rebić: Obitelj kroz kulture i religije



SRIJEDA 16.11.2005.

17:00 Dr. Hermina Damjan (Republika Slovenija): Kompleksna rehabilitacija djece s teškoćama u razvoju

17:30 Nena Mihaela Vouk, prof.logoped (Republika Slovenija): Naša iskustva u upotrebi programa funkcionalnog učenja u rehabilitaciji djece s teškoćama u razvoju

18:00 Mira Katalenić i Lucija Jerbić, prof.logoped: Uloga terapijskih pasa u rehabilitacijskim procesima osoba s invaliditetom

18:30 Prof.dr.sc. Ingeborg Barišić: Perinatalna dijagnostika i genetička informacija

19:00 Dr. Branimir Peter: Principi rane intervencije na odjelima intenzivnog neonatološkog liječenja



ČETVRTAK 17.11.2005.

17:00 Prof.dr.sc. Marta Ljubešić: Produžena predjezična komunikacija: možemo li utjecati

17:30 Prof.dr.sc. Ljiljana Igrić: Društvo i osobe s invaliditetom

18:00 Prof.dr.sc. Jasmina Frey Škrinjar: Specifični programi prilagođeni osobama s autizmom

18:30 Mr.sc. Snježana Sekušak Galešev, prof.psiholog: Igra u rehabilitaciji

19:00 Doc.dr.sc. Ines Joković Turalija: Rana stimulacija djece s neurorazvojnim razlikama




PREZENTACIJA RADA PO SKUPINAMA


SRIJEDA, 16.11.2005.

8.45-9.15
B.Grabić, prof.def i A.Juričev-Špirić, prof.def.: Šumske životinje – prepoznavanje (Skupina III)

B.Žitković, prof.def.: Crvenkapica - pričanje priče po slikama (Skupina VI)

L.Štemberger, prof.def.: Perceptivno motorička stimulacija (Kabinet)


9.15-9.45
M.Gorički, prof.kineziolog: Prikaz rada sportske skupine (Sportska dvorana)

D.Bulić, prof.def.: Senzorička integracija (Snoezelen soba)

J.Topličanec, prof.def. i N.Hrlić, prof.def.: Izrada ukrasnih predmeta iz didaktički neoblikovanih materijala (Skupina I)

J.Kovačević, prof.def.: Učenje pjesmice Boc-boc iglicama (Skupina V)

D.Bradić, prof.def. i M.Žestić, prof.def.: Igrokaz – domaće životinje (Skupina XI)


9.45-10.15
J.Trlin, prof.def.: Jesenska rapsodija - slikanje na platnu (Skupina VII)

B.Kajin, prof.def.: Jesen (Skupina IX)

S.Markovčić-Prosinečki, prof.def. i Z.Fičko, prof.def.: Poticanje rane komunikacije i govora – djeca iz SDTO (Logopedski kabineti)

A.Pavlek, prof.def. i V.Majerić, prof.def.: Gradimo i bojamo kućicu od papira – djeca iz SDTO (Boravak na 1.katu)


10.15-10.45
B.Žitković, prof.def.: Učenje pjesmice U šumici zeko (Skupina VI)

J.Topličanec, prof.def. i N.Hrlić, prof.def.: Povrće – ''spremanje zimnice'' (Skupina I)

B.Kajin, prof.def.: Boje jeseni (Skupina IX)

K.Ivanković, prof.def. i Đ.Poljak, prof.def: Glazbeno scenska igraonica s djecom iz SDTO (Boravak na 1. katu)


10.45-11.15
D.Bulić, prof.def.: Program bazičnih perceptivno motoričkih stimulacija (Kabinet)

B.Grabić, prof.def i A.Juričev-Špirić, prof.def.: Šumske životinje - bojanje (Skupina III)

J.Kovačević, prof.def.: Štampanje pečatima od krumpira (Skupina V)

K.Ružđak, prof.def.: Radionica – kreiranje odjeće od papira (Skupina VIII)


9.00-11.15
Lj.Pap, prof.def., N.Mladiček, prof.def.: Od lutke do igrokaza - zajednička likovna radionica djece Centra i DV ''Sesvete'' (Skupina XII)

11.15-11.45
L.Štemberger, prof.def.: Primjena snoezelena u radu s djecom s višestrukim oštećenjima (Zbornica)

11.45-12.15
T.Kralj, prof.psiholog: Komunikacija nakon rane i dugotrajne deprivacije – prikaz slučaja (Zbornica)




ČETVRTAK, 17.11.2005.

8.45-9.15
L.Štemberger, prof.def.: Prikaz rada s djecom s višestrukim oštećenjima (Snoezelen soba)

Lj.Vučetić, prof.def. i R.Kirin, prof.def.: Izrada kutije za igračke od slamki (Skupina VIII)

B.Grabić, prof.def i A.Juričev-Špirić, prof.def.: Šumske životinje - formiranje likova od lišća (Skupina III)

K.Dvojković, prof.def.: Pokretna igra ''Vjetar'' - izrada lanaca od lišća


9.15-9.45
J.Topličanec, prof.def. i N.Hrlić, prof.def.: Izrada malih glazbenih instrumenata (šuškalice i zvečke) (Skupina II)

I.Filipčić, prof.def.: Izrada šumskih životinja od plastelina i glinamola (Skupina VI)

R.Kirin, prof.def.: Izrada lutaka od povrća (Skupina VIII)

M.Žestić, prof.def.: Slikanje pečatom od krumpira (Skupina X)


9.45-10.15
K.Dvojković, prof.def.: Učenje pjesmice Tiho, tiho pada – izrada aplikacija od lišća (Skupina V)

D.Bulić, prof.def.: Radionica za roditelje – Izrada lutke na koncu (Skupina Bubamara)

R.Mandić, prof.def.: Čitanje priče – Imitacija pokreta šumskih životinja (Skupina IX)

Lj.Vučetić, prof.def.: Slika od iverja i lišća (Skupina VII)


10.15-10.45
I.Filipčić, prof.def.: Pričanje priče Ježeva kućica (Skupina VI)

R.Mandić, prof.def.: Izrada ježića od krumpira i kestena (Skupina IX)

D.Bradić, prof.def.: Zajednička igra i upotreba riječi hvala (Skupina XI)


11.00-12.00 ZAVRŠNA PRIREDBA
Igrokaz – Ježić Ubodežić, tekst K.Dvojković, prof.def, glazbena obrada M.Žestić, prof.def. (Dvorana Trokut)

Sudjeluju djeca Centra i prof.defektolozi: B.Grabić, I.Filipčić, Lj.Pap, R.Krpić, R.Kirin, J.Marinov,D.Bulić,S.Vranić,K.Ružđak i L.Štemberger





Pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi Republike Hrvatske