Centar za rehabilitaciju Zagreb


  • English language

Aktualnost

13.11.2006.

Dan Centra i Otvoreni dani Sloboštine

23.11.2006. u 11.00 sati obilježavamo Dan Centra.
Centar za rehabilitaciju Zagreb, Podružnica Sloboština povodom dana Centra 20. i 21.11.2006. organizira Otvorene dane Sloboštine.
U jutarnjim satima od 9-12 sati prezentirati će se sadržaji i oblici rada sa djecom, a u poslijepodnevnim satima od 17-20 sati organizirana su stručna predavanja.


PREZENTACIJA RADA PO SKUPINAMA

PONEDJELJAK 20.11.2006.


9,00 – 9,30
¤ J. TOPLIČANEC, prof. def. RADIONICA – „ IZRADA JEŽA OD GLINAMOLA“ /skupina
¤ B. GRABIĆ, prof. def.: „NJIHOV DOM JE ŠUMA „/skupina III/
¤ I. DELAČ, prf. def.: RADIONICA –„ŠARENI LANČIĆI“ /skupina XI/
¤ J. KVAKIĆ, prof. def.:“ IGRA PLASTELINOM“ - /skupina X/

9,30 – 10,00
¤ LJ. PAP, prof. def., N. MLADIČEK, prof.def.
„ RADIMO MOBILE“ – ZAJEDNIČKA LIKOVNA RADIONICA DJECE CENTRA I D.V. "SESVETE" /skupina XII/
¤ L. ŠTEMBERGER, prof. def.: "SVIJET DODIRA" /kabinet/
¤ S. VOJNOVIĆ, dr: stom., D. BRADIĆ, prof. def.
„ INTERDISCIPLINARNI PRISTUP SKRBI ZA ORALNO ZDRAVLJE DJECE S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU„ – PRIKAZ RADA U STOMATOLOŠKOJ AMBULANTI

10,00-10,30
¤ D. BULIĆ, prof. def.: "MISS BUTTERFLAY"- SENZORNO-MOTORIČKA STIMULACIJA /kabinet/
¤ J. MARINOV, viši fizioterapeut –„ŠPORTSKA DRUŽINA VJEŽBA“– prikaz rada športske skupine.
¤ B. ŽITKOVIĆ, prof. def.: "SPREMANJE ZIMNICE" /skupina VI/
¤ N.HRLIĆ, prof. def.:“ IZRADA JEŽEVE KUĆICE“ /skupina II/

10,30-11,00
¤ J. TRLIN, prof. def.: "IGRANJE S GLINOM" oblici od gline /skup.VII/
¤ A. JURIČEV-ŠPIRIĆ, prof. def.: "PLETEMO ZEKI VESTU" /skup.IV/
¤ R. KRPIĆ, prof. def.logoped: "KOMUNIKACIJA I RANA STIMULACIJA GOVORNO – JEZIČNOG RAZVOJA" - /kabinet

11,00-11,30
¤ B. KAJIN, prof. def.: "KASNA JESEN" /skupina IX/
¤ D. DARWISH, prof. def.: "IZRADA OKVIRA ZA SLIKE" /skup.V/
¤ mr. sc. V. KOS,prof. def.: "VRIJEME DARIVANJA“ – IZRADA OGRLICA" /skupina VIII/

11,30-12,00
¤ J. MARINOV, viši fizioterapeut:“ RAZVOJNA MEDICINSKA GIMNASTIKA KOD DJECE s C.P".
¤ S. VRANIĆ, prof. def.: "PRIKAZ INDIVIDUALNOG RADA NA PODRUČJU RAZVOJA SPOZNAJE" /kabinet/.




UTORAK 21.11.2006.


9,00-9,30
¤ N. HRLIĆ, prof. def.: RADIONICA: "IZRADA DIDAKTIČKOG MATERIJALA" /skupina II/
¤ A. JURIČEV ŠPIRIĆ, prof. def.: "BOJE JESENI" /skupina IV/.
¤ T. GORGIJEV, odgojitelj,: PJEVANJE "JESENSKE PJESMICE – JABUKA, KIŠICA, VJETAR U GORI LJUTITO PUŠE" /skupina X/

9,30-10,00
¤ D. BULIĆ, prof. def.: "SENZORNA INTEGRACIJA“ U SNOEZELEN SOBI
¤ D. BRADIĆ, prof. def.: "VESELA JESENSKA RADIONICA" /skupina VIII/
¤ J. KOVAČEVIĆ, prof. def.: "LIŠĆE U JESEN" /skupina V/


10,00-10,30
¤ L. ŠTEMBERGER, prof. def.: "SVIJET MIRISA" /kabinet/
¤ LJ. DUJMOVIĆ, prof. def.:“ DJED I REPA“ – pričanje priče po slikama /skupina VI/.
¤ R. MANDIĆ, prof. def. „IZRADA JEŽIĆA OD KRUMPIRA I KESTENA“ /skupina IX/.

10,30-11,00
¤ J. TOPLIČANEC, :“ IZRADA SVIJEĆNJAKA“ /skupina I/
¤ B. GRABIĆ, prof. def.:“ TOČKA, TOČKA, TOČKICA...“ /skupina III/
¤ LJ. PEROŠ, prof. def. logoped: PRIKAZ PROGRAMA RADA LOGOPEDA –
„RANA STIMULACIJA GOVORNO JEZIČNOG RAZVOJA „- /kabinet/

11,00-11,30
¤ LJ. VUČETIĆ, prof. def.: "KRIVULJ, KRIVULJ, STRAŠIŽULJ" POKRETNA IGRA DJECE CENTRA I D.V. "TRAVNO" /trokut/
.na tekst ANE RUŽE PAVEK, „VJETAR KRIVULJ“, pjesme za djecu
¤ K. IVANKOVIĆ, prof. def., A. KEREP, prof. def. Đ. POLJAK, prof. def. S. MARKOVČIĆ-PROSINEČKI, prof. def.
„RADIONICA UZ ORFFOV INSTRUMENTARIJ“ /skupina III/.
¤ S. ELJUGA, prof. def., Z. FIČKO, prof. def., A. PAVLEK, prof. def., I. UDILJAK, prof. def. IZRAŽAVANJE SLIKANJEM –
„LIKOVNA RADIONICA“ /skupina IV/
¤ I. DELAČ, prof. def.: „CRTANJE PO PIJESKU „/skupina XI/

11,30-12,00
¤ Z. JELIĆ, viši fizioterapeut:“ RAZVOJNA MEDICINSKA GIMNASTIKA KOD DJECE s C.P.“
¤ S. VRANIĆ, prof. def.:“ PRIKAZ INDIVIDUALNOG RADA NA PODRUČJU SPOZNAJE“



RASPORED STRUČNIH PREDAVANJA

PONEDJELJAK 20. 11. 2006.

17:00 Uvodna riječ:
Pozdravna riječ ravnateljice Centra

Vesna Muraja, prof. def.

Pozdravna riječ državne tajnice Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi
Dorica Nikolić , prof.

17:15 Koncert grupe As Bruxas Fatalic
profesorice Glazbene škole „Ferdo Livadić“ Samobor
(Carmen Stepić prof. glazbe, vokal, Gordana Šuštić prof. harmonike, Ivana Trogrlić, prof. gitare)

17:30 Zaštita osoba s invaliditetom u gradu Zagrebu
Zvonimir Šostar dr. med.,Marinka Bakula Anđelić, dipl. soc. radnik,
Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje

18:00 Konvencija o pravima osoba s invaliditetom
Zorislav Bobuš, dr. med.,
Zajednica saveza osoba s invaliditetom (SOIH)

18:30 Samopoimanje djece s intelektualnim poteškoćama
Mr.sc. Snježana Sekušak Galešev,
Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

19:00 Neinvazivna dijagnostika anomalija fetusa
Prof. dr. sc. Marina Ivanišević,
Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

19:30 Djece rizična za zlostavljanje
Jadranka Luca Mrđen, prof. def.
Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba



UTORAK, 21.11.2006.


17:00 Rano poticanje govora i komunikacije djece s intelektualnim teškoćama
Prof. dr. sc. Draženka Blaži,
Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

17:30 Razvoj suradničkog odnosa između roditelja i profesionalaca
Prof. dr. sc. Jasmina Fray Škrinjar,
Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

18:00 Temeljne adaptivne vještine i potreba za programiranjem
Mr. sc. Ljiljana Pintarić,
Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

18:30 Osobno usmjereno planiranje podrške
Doc. dr. sc. Danijela Bratković,
Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

19:00 Fragmentacija etike kao posljedica profesionalizacije društva
Prof. dr. sc. Tonči Matulić,
Katoličko bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

19:30 Leadership
Mr. sc. Domagoj Hruška,
Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu